Skontaktuj się
DZIAŁAMY W

ponad 50 krajach

na 5 kontynentach

ASSECO W LICZBACH

+30000 pracowników

340 spółek w Grupie Asseco

+160 przejęć od 2004

16,8 mld zł (+12% r/r)

przychodów ze sprzedaży za 2025

12,6 mld zł (+11% r/r)

ze sprzedaży własnych produktów i usług informatycznych

1,1 mld zł (+119% r/r)

rekordowy w historii zysk netto

10,8 mld zł (+19% r/r)

backlog na 2026 w obszarze oprogramowania i usług własnych
NAJNOWSZE

Aktualności

Bądź na bieżąco — najważniejsze wiadomości o Asseco, naszych klientach i projektach.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Narzędzia Magic Software w ofercie Asseco

Narzędzia Magic Software w ofercie Asseco

30.01.2012
2012
Informacje prasowe
Umowa z Magic Software, spółką z Grupy Asseco, producentem uznanych na świecie technologii uniPaaS oraz iBOLT, wzbogaci portfolio Asseco Poland S.A. w zakresie integracji i rozwoju systemów. Magic Software Enterprises Ltd. (NASDAQ: MGIC), globalny dostawca platform do tworzenia aplikacji mobilnych

Umowa z Magic Software, spółką z Grupy Asseco, producentem uznanych na świecie technologii uniPaaS oraz iBOLT, wzbogaci portfolio Asseco Poland S.A. w zakresie integracji i rozwoju systemów.Magic Software Enterprises Ltd. (NASDAQ: MGIC), globalny dostawca platform do tworzenia aplikacji mobilnych pracujących w środowisku cloud, a także narzędzi do integracji systemów biznesowych zawarł umowę z firmą Asseco Poland S.A., na podstawie której będzie ona pełnić rolę dystrybutora produktów Magic Software w Polsce.Wojciech Woźniak, wiceprezes Asseco Poland S.A., powiedział: - Ogromnie się cieszę, że nasza oferta została wzbogacona o zaawansowane technologie stosowane przez Magic w platformach iBOLT i uniPaaS. Asseco stało się głównym dystrybutorem tych produktów na polskim rynku i tym samym uzyskało możliwość dostarczania swoim klientom najwyższej klasy rozwiązań w zakresie rozwoju oprogramowania i integracji systemów. Będziemy starali się także pozyskać zainteresowanie kolejnych, potencjalnych użytkowników technologii uniPaaS oraz iBOLT.Komentując podpisanie umowy, Guy Bernstein, dyrektor generalny Magic Software, powiedział: - Ta umowa jest ważnym krokiem naprzód w dążeniu do realizacji naszego celu strategicznego zakładającego rozszerzenie i ożywienie naszej współpracy z dystrybutorami. Ponadto spodziewamy się, że otworzy ona drzwi do podjęcia dalszych działań wspólnie z innymi spółkami z Grupy Asseco, takimi jak Asseco Central Europe, Asseco Germany, Asseco Spain i Asseco South Eastern Europe. Następnie dodał: - Fakt, że jeden z największych i najbardziej wpływowych producentów oprogramowania w Europie zdecydował się zostać naszym dystrybutorem jest ważnym wyrazem zaufania dla naszej firmy, naszych technologii i naszego potencjału gospodarczego w regionie. Postaramy się skorzystać z silnej pozycji Asseco na polskim rynku, jak i zwiększyć naszą aktywność w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.Platforma uniPaaS znana jest w Polsce jako Magic lub Magic eDeveloper. Korzystają z niej urzędy centralne, firmy energetyczne, ubezpieczeniowe, wiele przedsiębiorstw z różnych branż oraz niezliczona ilość małych firm. Platforma uniPaaS to bezkodowe narzędzie do tworzenia aplikacji mobilnych, niezależnych od platformy sprzętowej, systemowej czy bazy danych, w niezwykle krótkim czasie, niemożliwym do osiągnięcia przy zastosowaniu innych narzędzi. Wynika to z tego, że pełna funkcjonalność aplikacji (struktury danych, algorytm działania, logika biznesowa, prezentacja danych) w całości powstaje w sterowanym tablicami środowisku wysokiego poziomu.Platforma iBOLT to jedno z najnowszych narzędzi Magic Software. Jest rozwiązaniem do zintegrowanego zarządzania procesami biznesowymi. Jej zastosowanie gwarantuje szybkie i łatwe dostosowywanie infrastruktury IT do zmieniających się potrzeb biznesowych. Umożliwia implementację architektury zorientowanej usługowo (Service-Oriented Architecture), co poprawia efektywność, redukuje koszty operacyjne i pozwala zoptymalizować infrastrukturę IT.Produkty uniPaaS oraz iBOLT można znaleźć w ofercie Asseco Poland.

Asseco wiodącym dostawcą dla sektora publicznego w Europie Środkowej

Asseco wiodącym dostawcą dla sektora publicznego w Europie Środkowej

26.01.2012
2012
Informacje prasowe
Dziesięciu największych dostawców IT obsługujących sektor publiczny w państwach środkowoeuropejskiej Grupy Wyszehradzkiej (V4), obejmującej Czechy, Węgry, Polskę i Słowację, podzieliło się ponad połową wszystkich wydatków rządowych na technologie informatyczne w tym regionie. Według badania opubliko

Dziesięciu największych dostawców IT obsługujących sektor publiczny w państwach środkowoeuropejskiej Grupy Wyszehradzkiej (V4), obejmującej Czechy, Węgry, Polskę i Słowację, podzieliło się ponad połową wszystkich wydatków rządowych na technologie informatyczne w tym regionie. Według badania opublikowanego w grudniu 2011 r. przez firmę analityczną IDC omawiającą rynek IT, wśród czołowych dostawców dla sektora publicznego znalazły się: Asseco, Atos, BIW Koncept, HP, IBM, Microsoft, Oracle, SAP, Telefonica O2 Business Solutions i T Systems.„Biorąc pod uwagę ponad 2,2 mld dolarów wydatków rządowych w 2011 r. oraz 2,35 mld dolarów inwestycji prognozowanych na 2012 r., w sektorze publicznym V4 gra idzie o wysokie stawki” – mówi Mark Yates, analityk rynku w IDC Government Insights. „Pozyskiwanie zamówień w przetargach przede wszystkim wiąże się ze złożeniem najlepszej oferty, ale sukces w dużej mierze zależy także od dobrej reputacji marki dostawcy. To dlatego firmy prowadzące szeroko zakrojone działania promocyjne w celu zwiększenia swojej rozpoznawalności, zyskują znaczącą przewagę.”Udział trzech wiodących dostawców – Asseco, HP i IBM – w przychodach pierwszej dziesiątki wyniósł ponad połowę i stanowił więcej niż jedną czwartą całkowitej kwoty wydatków na IT w sektorze publicznym. Badanie IDC pokazuje ponadto, że Asseco okazało się godnym konkurentem dla globalnych graczy, szczególnie na rynku krajowym.IDC spodziewa się nasilenia konkurencji w walce o zamówienia publiczne z powodu cięć w budżetach inwestycyjnych, kontynuacji kryzysu w strefie euro oraz zagrożenia recesją w zachodniej części kontynentu. IDC uważa ponadto, że niezależna, dogłębna analiza kluczowych graczy ma zasadnicze znaczenie dla producentów pragnących utrzymać (a nawet zwiększyć) swój udział w rynku sektora publicznego. Raport „Top IT Vendors in the Government Sector in Central Europe” zwraca uwagę dostawców IT na wysoką konkurencję panującą w sektorze publicznym na czterech głównych rynkach Europy Środkowej, tj. w Czechach, na Węgrzech, w Polsce i na Słowacji. Zawiera on ranking dziesięciu największych, pod względem przychodów, dostawców IT obsługujących sektor publiczny, analizuje ich pozycję rynkową, oraz przedstawia spostrzeżenia odnośnie możliwości dalszego rozwoju tego sektora.
O IDC
International Data Corporation (IDC) jest wiodącym na świecie dostawcą analiz rynkowych, usług doradczych i rozwiązań dla sektorów technologii informatycznych, telekomunikacji i technologii konsumenckich. IDC wspiera profesjonalistów z branży IT, menedżerów i inwestorów w podejmowaniu decyzji dotyczących zakupów technologii i strategii biznesowej. Przeszło 1000 analityków pracujących dla IDC dostarcza fachową wiedzę, w skali globalnej, regionalnej i lokalnej w zakresie możliwości i trendów technologii oraz przemysłu w ponad 110 krajach na całym świecie. Od ponad 47 lat IDC zapewnia strategiczną wiedzę, która pomaga klientom osiągać kluczowe cele biznesowe. IDC jest spółką zależną IDG, światowego lidera w dziedzinie mediów, badań rynkowych i organizacji imprez dotyczących technologii. Więcej informacji na temat IDC na stronie www.idc.com.

Asseco i Microsoft wspólnie opracowały rozwiązanie dla energetyki

Asseco i Microsoft wspólnie opracowały rozwiązanie dla energetyki

24.01.2012
2012
Informacje prasowe
Rozwiązanie AUMS-CRM to narzędzie dedykowane dla branży energetycznej. Zawiera wszystkie kluczowe funkcjonalności niezbędne do obsługi procesów sprzedaży i rozliczania odbiorców energii. Powstało w wyniku integracji Asseco Utilities Management Solutions z Microsoft Dynamics CRM. Łączy w sobie nowocz

Rozwiązanie AUMS-CRM to narzędzie dedykowane dla branży energetycznej. Zawiera wszystkie kluczowe funkcjonalności niezbędne do obsługi procesów sprzedaży i rozliczania odbiorców energii. Powstało w wyniku integracji Asseco Utilities Management Solutions z Microsoft Dynamics CRM. Łączy w sobie nowoczesny system billingowy oraz funkcjonalności umożliwiające profesjonalną i kompleksową obsługę klientów. Elastyczność i otwarta architektura AUMS-CRM pozwalają na łatwą integrację z innymi systemami oraz dodawanie kolejnych funkcjonalności bez zakłócania procesów operacyjnych.
„Żeby stworzyć kompletną ofertę dla firm z branży energetycznej niezbędna była współpraca, bo żaden dostawca samodzielnie nie dysponował technologią, która spełniłaby wszystkie kluczowe potrzeby i wymogi sektora. Dlatego też Microsoft zdecydował się na partnerstwo z Asseco, które ma ugruntowaną pozycję lidera na rynku rozwiązań IT dla sektora utilities. Jeśli dodać do tego, że około 60% rachunków za energię w Polsce jest generowanych w oparciu o autorskie systemy billingowe wdrożone przez Asseco to przesłanki takiego partnerstwa wydają się oczywiste. Wszystko to oraz duża otwartość sprawiły, że Asseco i Microsoft postanowiły zintegrować swoje rozwiązania, po to by zaoferować dostawcom energii elektrycznej integralną technologię przygotowaną specjalnie dla nich“ – powiedział Jarosław Szymaniuk, dyrektor sprzedaży do sektora Industry & Utilities
w polskim oddziale Microsoft.Obsługa klienta stała się w sektorze energetycznym ważniejsza niż kiedykolwiek. Uwolnienie rynku energetycznego umożliwia odbiorcom zmianę dostawcy energii, a więc tworzy przestrzeń dla działań konkurencyjnych. Sukces firm energetycznych zależy coraz bardziej od innowacyjności w podejściu do sprzedaży energii w środowisku konkurencyjnym. Ich skuteczność zależy, w dużej mierze, od zdolności oferowania nowych produktów i usług, ich promocji, pozyskiwania nowych klientów, ale także budowania lojalności klienta. Sprzedawcy energii zmierzą się też z problemem uwolnienia cen dla odbiorców detalicznych. W warunkach konkurencji wolnorynkowej, podobnie jak przed-siębiorstwa z innych branż, poddawani są ocenie konsumentów, którzy coraz świadomiej podejmują decyzje o wyborze dostawcy. Konkurencyjne otoczenie sprawia, że sprzedawcy energii wprowadzają nowe procesy do swoich firm. Mogą im w tym pomóc nowoczesne rozwiązania informatyczne. Zintegrowane rozwiązanie AUMS-CRM wspiera procesy obsługi klientów oraz rozliczeń odbiorców, uwzględniające zarówno indywidualną politykę produktową sprzedawcy, jak i niestandardowe sposoby rozliczeń, w szczególności w obszarach:
- Sprzedaż i Utrzymanie Klientów;
- Billing i Należności;
- Obsługa Klienta;
- Zarządzanie Ofertą.
Integracja obu systemów – CRM i AUMS następuje na poziomie kartoteki kontrahentów, umów, produktów oraz realizacji procesów i przepływu pracy, z uwzględnieniem kroków i działań w obu systemach, z pełną informacją o statusach spraw.„Asseco posiada olbrzymie doświadczenie w budowie i wdrażaniu systemów obsługi klientów sektora Utility. W oparciu o te doświadczenia postanowiliśmy szybko zareagować na nową potrzebę rynkową i wesprzeć dostawców energii, oferując im dedykowane rozwiązanie, które łączy kompleksową obsługę klienta końcowego z nowoczesnym billingiem” – powiedział Tomasz Bendlewski, dyrektor Pionu Energetyka i Gazownictwo, Asseco Poland SA. „Stanęliśmy przed wyborem rozwiązania CRM. Po przeanalizowaniu rynku, w oparciu o pozytywne referencje klientów oraz wysoką ocenę firmy analitycznej Gartner Group, a także łatwość integracji, wybraliśmy technologię Microsoft. Tworząc rozwiązanie AUMS-CRM wykorzystaliśmy synergię Microsoft Dynamics CRM, systemu w pełni konfigurowalnego zgodnie z wymaganiami klienta, oraz billingu autorstwa Asseco, osadzonego
w realiach polskiego prawa, uregulowań branżowych i w lokalnym kontekście biznesowym. W naszej ocenie integracja obu rozwiązań stanowi właśnie o przewadze konkurencyjnej AUMS-CRM na rynku tej klasy systemów” – dodaje.Ze względu na rolę, jaką sprzedawca pełni na rynku energii oraz na wyzwania, które przed nim stoją, kluczowe jest posiadanie informacji i zarządzanie informacją o klientach. Kompleksowa obsługa klienta wymaga pełnej wiedzy o kliencie. Nie może być ona rozproszona. Do tej pory głównym źródłem informacji o klientach były systemy billingowe, wspierające oprócz procesów związanych z rozliczaniem i obsługą finansową klientów, również procesy ich obsługi. W nowych warunkach biznesowych największym wyzwaniem dla sektora energetycznego jest skuteczne utrzymanie i pozyskiwanie klientów. Dlatego też ani CRM ani billing nie mogą działać w oderwaniu od siebie. Dzięki ich integracji w ramach rozwiązania AUMS-CRM, pracownik uzyskuje pełen obraz obsługiwanego klienta.Rozwiązane dostarczane przez Asseco Poland łączy funkcje systemu do obsługi i analizy zdarzeń związanych z kontaktami z klientami (CRM) i systemu dziedzinowego (AUMS). Dzięki bogatej gamie interfejsów wymienia informacje z pozostałymi systemami dziedzinowymi i całym otoczeniem informatycznym, wpisując się znakomicie w architekturę korporacyjną nowoczesnego sprzedawcy energii.

OTAGO współwykonawcą Gdańskiej Platformy Edukacyjnej

OTAGO współwykonawcą Gdańskiej Platformy Edukacyjnej

23.01.2012
2012
Informacje prasowe
W piątek 20 stycznia spółka z Grupy Asseco, Zakład Usług Informatycznych OTAGO, podpisała z Urzędem Miejskim w Gdańsku umowę na realizację Gdańskiej Platformy Edukacyjnej. To pierwszy projekt informatyczno-edukacyjny w Polsce o tak szerokim zakresie funkcjonalnym realizowany na taką skalę. Gdańska

W piątek 20 stycznia spółka z Grupy Asseco, Zakład Usług Informatycznych OTAGO, podpisała z Urzędem Miejskim w Gdańsku umowę na realizację Gdańskiej Platformy Edukacyjnej.To pierwszy projekt informatyczno-edukacyjny w Polsce o tak szerokim zakresie funkcjonalnym realizowany na taką skalę. Gdańska Platforma Edukacyjna umożliwi komunikację pomiędzy urzędami, szkołami, nauczycielami, uczniami i ich rodzicami, a także zarządzanie placówkami oświatowymi oraz wspomaganie ich pracy - zarówno w zakresie działalności dydaktycznej, administracyjnej, jak i finansowej. Projekt o wartości prawie 16 mln zł brutto realizować będzie konsorcjum złożone z trzech firm, które zostały wyłonione w ramach przetargu. Zakończenie projektu zaplanowano na koniec stycznia 2013 roku.Firma OTAGO jako członek konsorcjum będzie odpowiedzialna m.in. za dostarczenie i wdrożenie zintegrowanego systemu wspomagającego zarządzanie budżetem i finansami placówek oświatowych. Firma wdroży autorski system OTAGO oparty o centralną bazę danych. Korzystać z niego będą zarówno użytkownicy ze strony organu prowadzącego, jak i pracownicy wszystkich 191 placówek oświatowych. Dostarczony przez OTAGO system planowania i analiz budżetowych stanowić będzie elektroniczne narzędzie pozwalające na planowanie organizacyjne i finansowe oraz nowoczesne narzędzie do gromadzenia i analizowania danych organizacyjnych i finansowych. Przy jego pomocy prowadzona będzie księgowość wszystkich podległych miastu jednostek oświatowych oraz odbywać się będzie planowanie budżetu dla całej gdańskiej oświaty.Urząd Miejski w Gdańsku jest wieloletnim klientem ZUI OTAGO. System OTAGO jest eksploatowany i rozwijany w UM od lat dziewięćdziesiątych. Obecnie wspiera prawie wszystkie sfery jego działalności. Wdrożenie systemu w kolejnych obszarach zarządzania miastem zmierza w kierunku budowy centralnego systemu miejskiego, który pozwoli w przyszłości na objęcie kolejnych procesów i stanie się narzędziem niezbędnym do planowanej przez UM budowy centrum usług wspólnych.OTAGO jest firmą odpowiedzialną za koordynację działań sprzedażowych na rynku samorządowym w ramach grupy Asseco. Celem działania spółki jest stworzenie jak najszerszej i najbardziej kompleksowej oferty na ten rynek. W ubiegłym roku podjęto decyzję o poszerzeniu oferty o oprogramowanie wspomagających zarządzanie oświatą, które byłoby uzupełnieniem oferowanego już systemu miejskiego. W wyniku tej decyzji OTAGO podpisało umowę z krakowską firmą Silvermedia na zakup zorganizowanej części przedsiębiorstwa, której przedmiotem była gama nowoczesnych produktów wspomagających zarządzanie oświatą. Do OTAGO przeszedł także zespół wysoko wykwalifikowanych pracowników: architektów, programistów i wdrożeniowców, stanowiących zaplecze merytoryczne zakupionego rozwiązania.Jak zauważa Jarosław Jastrzębski, Prezes Zarządu OTAGO, to właśnie przejęcie części krakowskiej firmy i decyzje związane z poszerzeniem oferowanego systemu o element dotyczący zarządzania oświatą, umożliwiło wzięcie udziału w postępowaniu na Gdańską Platformę Edukacyjną i pozwala pozytywnie myśleć o zwrocie z tej inwestycji.

BRE Bank i Asseco wdrożą Śląską Kartę Usług Publicznych

BRE Bank i Asseco wdrożą Śląską Kartę Usług Publicznych

10.01.2012
2012
Informacje prasowe
Płatność za parking, przejazd komunikacją publiczną, wejście do muzeum i opłaty w urzędach – to wszystko oraz wiele więcej będzie można załatwić przy użyciu Śląskiej Karty Usług Publicznych. Rusza wdrożenie największego projektu karty miejskiej z funkcją płatniczą w kraju. Za jego realizację odpowia

Płatność za parking, przejazd komunikacją publiczną, wejście do muzeum i opłaty w urzędach – to wszystko oraz wiele więcej będzie można załatwić przy użyciu Śląskiej Karty Usług Publicznych. Rusza wdrożenie największego projektu karty miejskiej z funkcją płatniczą w kraju. Za jego realizację odpowiada konsorcjum BRE Banku i Asseco Poland.Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, odpowiedzialny za komunikację na Śląsku, podpisał umowę z konsorcjum BRE Banku i Asseco Poland, zwycięzcami projektu o łącznej wartości blisko 190 mln. zł. Wdrożenie Śląskiej Karty Usług Publicznych potrwa 16 miesięcy. Do tego czasu zostanie też wydane pierwsze 400 tys. kart, łącznie ma ich być ponad 700 tys.W ramach konsorcjum BRE Bank odpowiedzialny będzie za produkcję i personalizację kart, przygotowanie systemu rozliczeniowego dla ŚKUP, dokonywanie rozliczeń pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w systemie oraz obsługę płatności dokonywanych w miejscach publicznych, gdzie wykorzystywana będzie karta. – To dla nas ważny projekt, pierwszy na taką skalę w Polsce. Będzie realizowany na dużym obszarze oraz w bardzo krótkim czasie. Wymaga także współpracy wielu podmiotów – mówi Przemysław Gdański, członek zarządu BRE Banku ds. bankowości korporacyjnej – Wprowadzenie ŚKUP będzie ułatwieniem dla mieszkańców Śląska. Wierzymy, że szybko docenią korzyści płynące z projektu – dodaje.Asseco Poland wdroży nowoczesny system pobierania opłat we wszystkich pojazdach zarządzanych przez KZK GOP, zainstaluje 109 wielofunkcyjnych automatów biletowych, 232 automaty parkingowe oraz stworzy sieć 1200 punktów akceptacji i doładowań kart. Całość systemu rozliczeniowego ŚKUP zarządzana będzie przez nowoczesne oprogramowanie zainstalowane na serwerach w dwóch centrach przetwarzania danych, dysponujących ogromną mocą obliczeniową. Asseco Poland stworzy również portal internetowy, który pozostanie do dyspozycji użytkowników systemu.- Asseco zdecydowało się na start w projekcie ŚKUP i nie żałujemy tej decyzji. Mamy okazję wdrożyć niezwykle nowoczesne rozwiązanie, unikalne w skali Europy - mówi Wojciech Woźniak, wiceprezes zarządu, Asseco Poland. - Wierzymy, że sukces na Śląsku pozwoli nam na realizację podobnych projektów w innych miastach w Polsce. Wspólnie z BRE Bankiem mamy odpowiedni potencjał i wiedzę, by wprowadzić Polskę na wyższy poziom technologiczny w zakresie usług miejskich. Śląsk przez kilka lat przygotowywał się do tego projektu, a nasze konsorcjum zrobi wszystko, by jak najszybciej wprowadzić nową jakość poprawiającą życie mieszkańcom Śląska.

System ŚKUP to największy tego typu projekt w Polsce. Mieszkańcy aglomeracji dzięki niemu będą mogli dokonać opłaty przy użyciu karty podczas korzystania ze środków komunikacji miejskiej, dokonać opłat za parkowanie, zapłacić za wstęp do muzeów czy płacić w urzędach. Łącznie kartę będzie można wykorzystać w 120 ośrodkach użyteczności publicznej na terenie 21 gmin całego województwa. Oprócz elektronicznej portmonetki (instrument pieniądza elektronicznego) karta będzie także identyfikatorem jej posiadacza oraz nośnikiem certyfikatu podpisu elektronicznego.- Wprowadzenie karty to ogromne ułatwienie dla mieszkańców Śląska. Pozwoli w prosty sposób korzystać z usług gminnych, a ponadto będzie nośnikiem biletu elektronicznego. Dzięki informacjom, m.in. o napełnieniach poszczególnych pojazdów, system będzie umożliwiał łatwiejsze dostosowywanie komunikacji do potrzeb pasażerów – mówi Roman Urbańczyk, przewodniczący Zarządu KZK GOP.Całkowity koszt wdrożenia i utrzymania projektu Karty do 2018 r. ma wynieść około 190 mln zł. KZK GOP otrzyma istotną część środków na realizację projektu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.Śląska Karta Usług Publicznych to kolejne innowacyjne rozwiązanie wdrażane przez bankowość korporacyjną BRE Banku. Niedawno przy współpracy BRE Banku ruszył projekt Krakowskiej Karty Miejskiej. Wcześniej bank wdrożył między innymi Karty Kibica w Kielcach oraz Szczecinie, wydawał też karty w ramach Open’er Festival. W październiku BRE Bank wydał stutysięczną kartę pre-paid. Z takiej usługi skorzystało już ponad 400 przedsiębiorstw.

Asseco zawarło umowę z HP Polska dotyczącą obsługi ARiMR

Asseco zawarło umowę z HP Polska dotyczącą obsługi ARiMR

09.01.2012
2012
Informacje prasowe
Asseco Poland S.A. kontynuuje współpracę z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w zakresie utrzymania i rozwoju Systemu Informatycznego Agencji (SIA). Firma podpisała umowę podwykonawczą z HP Polska o wartości 33,9 mln netto. <br /> System Informatyczny Agencji, którego dotyczy umowa

Asseco Poland S.A. kontynuuje współpracę z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w zakresie utrzymania i rozwoju Systemu Informatycznego Agencji (SIA). Firma podpisała umowę podwykonawczą z HP Polska o wartości 33,9 mln netto.
System Informatyczny Agencji, którego dotyczy umowa, obejmuje Zintegrowany System Zarządzania i Kontroli, znany jako IACS, który służy do obsługi dopłat dla rolników. To jeden z najbardziej złożonych systemów w polskiej administracji. Korzysta z niego blisko 6,5 tys. użytkowników, którzy generują 12 mln dokumentów rocznie. Został wykonany przez Asseco Poland S.A., które współpracuje z ARiMR od kilkunastu lat. Częścią systemu IACS jest aplikacja IRZ do identyfikacji i rejestracji zwierząt gospodarskich, niezwykle ważna z punktu widzenia kontroli weterynaryjnej.
W ramach kontraktu Asseco Poland S.A. zajmie się również utrzymaniem wielu innych aplikacji, które zbudowało dla Agencji. Należą do nich m.in. system obsługujący dopłaty związane z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz platforma umożliwiająca udostępnianie danych gromadzonych przez ARiMR instytucjom zewnętrznym, a także składanie przez rolników wniosków o dopłaty za pośrednictwem Internetu.
Systemy autorstwa Asseco Poland S.A. pozwalają ARiMR wywiązywać się z obowiązków agencji płatni¬czej, która podlega ścisłej kontroli i jakiekolwiek nieprawidłowości mogłyby skutkować nawet wycofaniem pomocy unijnej. Dlatego zapewnienie prawidłowego działania SIA ma fundamentalne znaczenie dla tej instytucji. Powierzenie tego zadania firmie, która dysponuje odpowiednim zespołem specjalistów pozwala ARiMR skoncentrować się na działalności podstawowej – mówi Witold Malina, dyrektor Pionu Rolnictwo, Asseco Poland S.A.
Kontrakt realizowany będzie przez 120-osobowy zespół specjalistów Asseco Poland S.A. do końca 2012 roku.

WYRÓŻNIENIA

Nagrody

Prestiżowe wyróżnienia i branżowe nagrody, które potwierdzają naszą pozycję w świecie technologii.
Ikona zielonego pucharu z abstrakcyjnym symbolem w środku.

Adam Góral laureatem nagrody „As Bankiera”

10.06.2026
Adam Góral, założyciel i Prezes Zarządu Asseco Poland, został uhonorowany nagrodą As Bankiera. Wyróżnienie przyznano za wieloletni wkład w rozwój polskiego sektora technologicznego i finansowego oraz konsekwentne budowanie jednej z największych międzynarodowych grup IT opartych na polskim kapitale.
Ikona zielonego pucharu z abstrakcyjnym symbolem w środku.

Asseco polskim ambasadorem wg magazynu “Wprost”

02.06.2026
Asseco zajęło 2. miejsce w rankingu „Polscy Ambasadorzy”, opublikowanym przez tygodnik “Wprost”. Zestawienie wyróżnia firmy, które promują polską gospodarkę na rynkach międzynarodowych poprzez rozwój sprzedaży zagranicznej i eksportu oraz budowanie globalnej pozycji swoich marek.
Ikona zielonego pucharu z abstrakcyjnym symbolem w środku.

Asseco liderem branży IT w rankingu „Lista 500” dziennika Rzeczpospolita

29.05.2026
Asseco kolejny rok z rzędu zajęło najwyższe miejsce wśród firm IT w rankingu „Lista 500” przygotowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”. Firma jest także największym pracodawcą w tym sektorze.
Ikona zielonego pucharu z abstrakcyjnym symbolem w środku.

Asseco laureatem Orła „Rzeczpospolitej”

29.05.2026
Asseco zostało wyróżnione w kategorii „Eksport i ekspansja międzynarodowa” w konkursie Orły „Rzeczpospolitej”. Nagrody zostały wręczone podczas Forum Gospodarczego „Rzeczpospolitej”. Są one przyznawane największym i najbardziej dynamicznie rozwijającym się firmom działającym w Polsce i za granicą.
Ikona zielonego pucharu z abstrakcyjnym symbolem w środku.

Asseco najwyżej notowaną polską firmą informatyczną w rankingu „Europe’s Best Employers 2026”

27.05.2026
Asseco zostało najwyżej sklasyfikowaną polską firmą informatyczną w rankingu „Europe’s Best Employers 2026”, przygotowanym przez „Financial Times” we współpracy z firmą badawczą Statista.
Ikona zielonego pucharu z abstrakcyjnym symbolem w środku.

Asseco w gronie najwyżej ocenionych firm IT w rankingu „Najlepsi Pracodawcy 2026” magazynu „Forbes”

19.05.2026
Asseco po raz kolejny zostało docenione w prestiżowym rankingu „Poland's Best Employers”. Obecność w tym zestawieniu potwierdza silną pozycję firmy jako pracodawcy tworzącego nowoczesne i przyjazne środowisko pracy.
Ikona zielonego pucharu z abstrakcyjnym symbolem w środku.

Rzeszowscy licealiści tworzą chatbota dla seniorów. Projekt wspiera Asseco Poland i Urząd Miasta Rzeszowa

06.05.2026
Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie stworzyli rozwiązanie, które może realnie zwiększyć bezpieczeństwo seniorów w internecie.
Ikona zielonego pucharu z abstrakcyjnym symbolem w środku.

Adam Góral z Nagrodą Specjalną Kongresu FTB – Forum Technologii Bankowych

09.04.2026
Asseco Poland zostało uhonorowane nagrodą specjalną w prestiżowym konkursie „Liderzy Świata Energii”. Statuetkę podczas uroczystej gali odebrał Prezes Zarządu Asseco Poland, Adam Góral.
POBIERZ

Materiały

Pakiet najważniejszych materiałów prasowych: multimedia, dokumenty i dane o Asseco gotowe do wykorzystania.

skrupulatność i szybkość

Nasz zespół

Wspieramy media, budujemy narracje i dostarczamy informacje, które przybliżają technologię.
Izabela Rosenfeld-Kowalska
Izabela Rosenfeld-Kowalska
Head of Public Relations
Roman Grąziewicz
Roman Grąziewicz
Joanna Kacprzak
Joanna Kacprzak
PR Manager
dane ogólne

Napisz do Nas

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!
Śledź nas w social mediach i bądź na bieżąco

Administratorem danych osobowych jest Asseco Poland S.A., z siedzibą przy ul. Olchowej 14, 35-322 Rzeszów. Z administratorem można się skontaktować wysyłając zapytanie na adres siedziby albo za pomocą e-mail: [email protected]. Dane osobowe przetwarzane będą w celu obsługi złożonego przez Panią/Pana zapytania za pośrednictwem formularza. W związku z przetwarzaniem danych przysługują Państwu następujące prawa: prawo dostępu do swoich danych, prawo ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania, usunięcia, przenoszenia oraz złożenia skargi do organu nadzorczego. Informujemy, że w przypadku skierowania przez Państwa zapytania dotyczącego oferty innej ze spółek z Grupy Asseco, zapytanie to zostanie przesłane do właściwej spółki z Grupy Asseco - adekwatnie do tematu przesłanego zapytania. Aby zapoznać się z pełną informacją o zasadach przetwarzania danych, należy kliknąć TUTAJ.

Dziękujemy! Wiadomość wysłana pomyślnie.
Ups. Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie.