Asseco kolejny rok z rzędu zajęło najwyższe miejsce wśród firm IT w rankingu „Lista 500” przygotowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”. Firma jest także największym pracodawcą w tym sektorze.
W minionym roku Asseco osiągnęło przychody w wysokości 16,8 mld zł. Spółka kontynuowała także rozwój działalności na rynkach międzynarodowych, które odpowiadały łącznie za 86% sprzedaży Grupy.
2025 rok był dla nas rekordowy – wypracowaliśmy najwyższy w naszej 35-letniej historii zysk netto, który przekroczył 1,1 mld zł. To znaczące osiągnięcie, szczególnie w kontekście wymagającego i niepewnego otoczenia, w jakim prowadzimy działalność. Konsekwentnie realizujemy przyjętą strategię, której fundamentem pozostaje tworzenie i rozwój najwyższej jakości własnego oprogramowania dla instytucji oraz przedsiębiorstw działających w kluczowych sektorach gospodarki. To właśnie model oparty na produktach własnych, kompetencjach domenowych i długoterminowych relacjach z klientami stanowi o sile, a także odporności Asseco – powiedział Adam Góral, Prezes Zarządu Asseco Poland.
Ranking „Lista 500” obejmuje formy, które osiągają ponadprzeciętne wyniki finansowe, skutecznie realizują inwestycje oraz wzmacniają swoją pozycję na rynku. Ponadto odgrywają one istotną rolę w rozwoju polskiej gospodarki, wykazując odporność na zmienne warunki rynkowe i zdolność do długofalowego wzrostu.
Asseco jest największą firmą IT w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka realizuje projekty dla sektora finansowego, administracji publicznej, energetyki, ochrony zdrowia, telekomunikacji oraz wielu innych branż, wspierając klientów w transformacji cyfrowej.




